KDO JSME?

Školní zařízení, které realizuje výchovně vzdělávací činnost mimo vyučování zejména formou odpočinkových, rekreačních a zájmových aktivit.

PROVOZ ŠD

Pondělí:   11:30 – 16:00 hod

Úterý:     11:30 – 16:00 hod

Středa:   11:30 – 16:00 hod

Čtvrtek:  11:30 – 16:00 hod

Pátek:    11:30 – 16:00 hod

PRACOVNÍCI DRUŽINY:

Vedoucí školní družiny, I. oddělení: Ondráčková Helena

Vedoucí II. oddělení: Šimčíková Radka, Bc.

Asistenti pedagoga:

Klímová Vítězslava, Zbránek Jan, Čapáková Zuzana, Staňková Hana

PRO KOHO TU JSME?

Pro „naše“ žáky  1. - 3. tříd, kteří odevzdali řádně vyplněnou přihlášku.

Ale také pro širokou veřejnost a rodinné příslušníky, kteří se chtějí zapojit do námi pořádaných akcí, jakými jsou např. vycházky do přírody, zábavná odpoledne aj.

CO A JAK DĚLÁME?

Odpočinkové činnosti- mají odstranit únavu, zařazují se nejčastěji po obědě nebo kdykoli během dne, dle potřeby jednotlivých žáků.  Jde o četbu knížek nebo časopisů, klidové hry a klidné zájmové činnosti, deskové, stolní a společenské hry (Carcassonne, Activity, Labyrint, Pexeso aj.), hry se stavebnicemi.

Rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky (fotbal, petang,  twister…). Jednou týdně chodíme sportovat do Sokolovny. Pohybové dovednosti rozvíjíme při hrách na školní zahradě.

Zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům vhodné využití volného času. Jde o řízenou kolektivní nebo individuální činnost, organizovanou nebo spontánní aktivitu.

Jedná se o činnost:

Společensko-vědní - upevňujeme znalosti, které děti získávají během vyučování (věnujeme se tématům, např. škola, rodina, doprava, vesmír, zdraví, příroda)

Etickou - mluvíme o pravidlech slušného chování

Výtvarnou - kreslíme, malujeme, tvoříme výrobky z různých materiálů

Dramatickou - hrajeme hry, které rozvíjí vztahy mezi dětmi, fantazii, tvořivost, smysly

Hudební - zpíváme, tančíme, posloucháme oblíbené písničky

Literární - čteme knihy a časopisy, vymýšlíme příběhy a básničky

Jednorázové akce - návštěvy výstav, vycházky do okolí školy, karneval, zábavná odpoledne (Den dětí, Čarodějnice, Drakiáda)

Studium – děti mají možnost si v rámci školního družiny vypracovat pod dohledem vychovatele domácí úkoly

Z naší fotogalerie