Mikulášský jarmark

Je u nás na škole již tradice.

Každoročně obchází v dopoledních hodinách Mikuláš s Andělem jednotlivé třídy a rozdává dětem Adventní kalendáře, aby si děti zpříjemnily čekání na Vánoce.

V odpoledních hodinách se otevře možnost široké veřejnosti navštívit náš jarmark, kde si můžete za symbolické ceny zakoupit dětmi vyrobené dárky.

Nedílnou součástí jsou přípravy, kdy děti tvoří výrobky k prodeji v rámci výtvarných a pracovních činností nebo ve školní družině a školním klubu.

Děti se při těchto činnostech seznámí s různými technikami výroby. Vidí a hlavně si sami vyzkouší proces výroby od samotného začátku až po dokončovací práce na hotovém výrobku. Sami zjistí, jak dlouho trvá něco hezkého vyrobit a naučí se také svou práci ohodnotit a vytvořit kalkulaci ceny.

Děti jsou vedeny k tomu, aby si navzájem pomáhaly,  aby se radovaly z dobře vykonané práce, aby pracovaly svědomitě a aby myslely při práci na to, že tímto svým výrobkem udělají radost také někomu dalšímu.

Část výtěžku z prodeje jde na podporu námi adoptované holčičky Divie , za zbytek peněz si děti pořídí do třídy nějakou společenskou hru, kterou mohou využívat během přestávek.

Budeme velice rádi, když nás podpoříte, přijdete za námi a strávíte s námi příjemné odpoledne s živou hudbou, Mikulášem a Andělem.

Z naší fotogalerie